گلدان میناکاری شده ارزان و باکیفیت

امروزه در شهر اصفهان میناکاری بسیار رواج دارد. با کمک این هنر محصولات متنوعی ساخته و عرضه میشوند. اشیایی مانند گلدان میناکاری، بشقاب میناکاری، جعبه لوازم آرایش مینا، زیورآلات و ... از محبوب ترین محصولات میناکاری می باشند. گلدان میناکاری شده معمولا با مس ساخته میشود اما ممکن است برای محصولات میناکاری از فلزات دیگری همچون طلا،نقره،برنج و ... نیز استفاده گردد.


گلدان-مینا-کاری


گلدان مینا با قیمت مناسب عرضه میشود و به عنوان یک هدیه ی زیبا و خاص نیز خریداری میشود. این محصول با استفاده از تکنیک نقاشی مینا رنگ آمیزی شده است. رنگهایی که برای طراحی این محصول به کار رفته است عمدتا از نوع کوره ای یا گیاهی می باشد. گلدان میناکاری اصفهان ضدخش بوده و تمامی نقش و نگارهای آن به صورت یکدست و صاف ایجاد شده است.


گلدان-میناکاری-کوچک


ظروف میناکاری در صورت وارد نشدن ضربه به آنها میتوانند تا سالیان سال با کیفیت و درخشش روز اول باقی بمانند. در میناکاری اصفهان عمده ترین رنگهای استفاده شده از طیف آبی می باشد. رنگهای فیروزه ای و لاجوردی برای طراحی ظروف میناکاری بسیار پرکاربرد است.


گلدان-میناکاریطرح هایی که بر روی بدن ی گلدان مشاهده میکنید از نوع اسلیمی می باشد. طرح های اسلیمی  مجموعه ای از نقش و نگارهای پیچیده و منحنی و قوسهایی است برای بسیاری از کارهای هنری دیگر نیز استفاده میشود. میتوانید گلهای یا مصنوعی خود را درون این گلدان بگذارید و از فضای سنتی و منظره ی چشم نواز آن لذت ببرید.

 

گلدان-مینا-کاری