خرید سفره قلمکاری اصفهان

 در گذشته های دور برای تولید پارچه ای قلمکاری با استفاده از قلم مو طرح و نقش مورد نظر بر روی پارچه هایی از جنس کتان، پنبه، ابریشمو کرباس پیاده سازی میشد و به بههمین دلیل مراحل تولید این نوع پارچه ها بسیار وقت گیر و قیمت این مدل پارچه بسیار بالا و مختص قشر مرفه جامعه می بوده.
اما به تذریج و با همه گیر شدن استفاده از این پارچه ها، نقش اندازی بر روی پارچه با استفاده از باسمه های چوبی صورت گرفته که نسبتا تولید این پارچه ها سرعت یافته از جمله مهمترین محصولات قلمکاری می توان به سفره قلمکاری اشاره کرد.
بسیاری از افراد با سفر به شهر تاریخی اصفهان خرید سفره قلمکاری اصفهان را یکی از گزینه های خرید سوغاتی خود قرار داده و بر این باورند که استفاده از این سفره ها موجب برکت می شود. البته این سفره ها نسبت به سفره های پلاستیکی فواید بیشتری دارد.
با توجه به اینکه این هنر دستی دارای شهرت جهانی می باشد بسیاری از گردشگران خارجی که به شهر اصفهان سفر می کنند، با خرید سفره قلمکاری و لباس های قلمکاری این هنر زیبا که سفیر فرهنگی هنر کشورمان محسوب می شود با خود به شهر و دیار خود می برند.
اگر شما نیز به شهر اصفهان سفر کردید حتما سری به میدان نقش جهان و سرای قیصریه بزنید. در این سرا شما شاهد متنوع ترین محصولات قلمکاری اصفهان می باشید که از در و دیواز آن آویزان شده و گویی دنیایی فر زمینی از طرحو رنگ را نقش می زنند.
هرچند هنر قلمکاری مختص به شهر اصفهان نمی باشد اما شواهد حاکی از آن است این محصولات هنری در شهر اصفهان با بهترین کیفیت تهیه و تولید می شود و نماینده ای تمام عیار از هنر ایرانی می باشد.
برای مشاهده کلکسیونی از زیباترین محصولات قلمکاری و خرید عمده سفره قلمکار اصفهان به وب سایت تک سبد مراجعه نموده.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کلیک کنید

خرید