بازار میناکاری تهران

صنایع دستی یا همان دست سازه هایی که در دوران گذشته و پیش از پیدایش ماشین آلات صنعتی به منظور رفع نیاز های روزانه بشر تولید شده اند این روزها و با انقلاب صنعتی به عنوان نمادی سمبلیک از فرهنگ و هنر هر کشوری عنوان می شوند. صنایع دستی در هر سرزمینی بیانگر هنر و صنعت پیشینیان آنها بوده و حاصل دست و خلاقیت بشری بوده که نماینده ذوق، اندریشه و استعداد هنری مردمان آن زمان می باشد. شما می توانید با اندکی تامل در صنایع دستی هر قومی به این نکته برسید که آنها در کدام مرحله از صنعتگری بوده اند.

 


یکی از هنر های دستی ایرانی که زیبایی و ظرافت مثال زدنی دارد، هنر میناکاری می باشد. هنری با قدمتی بیش از 5000 سال که ظرافت خود مشهور می باشد. شما به زیبایی استعداد، روحيه خلاق و قدرت ابتكار هنر مند میناکار را در آثار او می بینید. تولید محصولاتی که علاوه بر وجه تزئینی کاملا کاربردی نیز می باشند از جمله قندان میناکاری تهران که دارای تنوع طرح زیادی نیز می باشد که یونیک بودن آثار میناکاری یکی از ویژگی های آنها محسوب می شود.


 

میناکاری نه تنها در اصفهان و شیراز بلکه در تهران نیز از رونق خوبی برخوردار می باشد. در بازار میناکاری تهران شما با تنوع بینطیری از محصولات میناکاری مواجه می شوید که این توع وسیع شامل طرح و قیمت می شود. بنابراین شما براحتی بر اساس سلیقه و بودجه خود می توانید محصولی را انتخاب و خریداری نمائید.

 


باید خاطر نشان کنیم هر چند شیوه های متنوعی برای میناکاری وجود دارد اما این روزها شیوه مرسوم برای میناکاری تهران که از دوران صفویه بجا مانده است، نقاشی مینا می باشد. عمده زیر ساخت های مورد استفاده برای ظروف میناکاریاز جنس مس بوده.

 برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید